Вважається, якщо ми спимо п'ять чи шість годин щодня - цього цілком достатньо для повного відновлення сил. Але кожна людина індивідуальна, і що добре одному, для іншого навряд чи підійде. Живучи в швидкому темпі люди змушені скорочувати кількість годин, що відводяться на сон. Багатьом жінкам, навпаки, для того, щоб добре виглядати, необхідно спати не менше 9 годин на добу.
Зазнаючи щоденних стресів людині часто буває складно заснути. Однак якщо він зайнятий важкою фізичною працею він не має особливих проблем із засипанням. Працюючи в інтелектуальній сфері, правильно і продуктивно використовуючи свій мозок людині теж навряд чи доведеться скаржитися на сон. Правда з віком проблеми можуть проявлятися більшою мірою.
Що зробити, щоб покращити якість сну?
Насамперед необхідно навчитися слухати свій організм. Ну, не те щоб вирушати спати щогодини в один і той же час. Потрібно відходити до сну, якщо організм справді втомився як фізично, і психічно.
Невідповідну та незручність під час сну постіль можна реконструювати. Наприклад замінити м'який матрац на жорсткіший, подбає про підходящі подушки і постільну білизну з якісних натуральних матеріалів.
Не варто забувати провітрювати приміщення перед сном і стежити за тим, щоб температура повітря в спальні вночі не перевищувала 18 - 20 градусів. Перед сном можна штучно підвищити кількість позитивних емоцій. Наприклад, неспішно обійти "свої володіння", послухати заспокійливу музику, трохи пограти в інтелектуальні ігри, прийняти ванну, почитати детектив, випити чашечку трав'яного чаю.
Кімната з м'яким світлом, а також велика кількість блакитного та зеленого кольорів навколо також здатні творити дива. Вважається, що якщо лежачи в ліжку і вже заплющивши очі, ми подумки представлятимемо велику червону цифру 3, то безтурботний сон нам забезпечений.